wtorek, 31 października 2006
feminiści
W piątek w Krakowie powołane zostało stowarzyszenie:
Mężczyźni na Rzecz Równości
zrzeszające polskich feministów. Prezesem został Tomek Felczak z Lodzi. Do zarządu wszedł również Piotr Perkowski z Gdańska. Teraz panowie czekają na rejestracje w sądzie. Do tego czasu nie będą jednak siedzieć bezczynnie. Już na początek grudnia w Krakowie i innych miastach Polski zorganizują akcje pod hasłem "Ja ręki do przemocy nie przykładam" w ramach ogólnoświatowej kampanii "Akacja Białej Wstążki".

o feministach można było przeczytać kilka miesięcy temu w Wysokich Obcasach.

info:lista gender
poniedziałek, 30 października 2006
_rozkosz_


(...)Oto rozkosz-pisze w Histories de Dom Bougre ou le Portier des Chartreux- pojawia się i ucieka. Widzieliście ją? Nie. Wrażenia, jakie wywołała w waszej duszy były tak żywe, tak szybkie, że- unicestwiona samą siłą swego impulsu- nie dała się rozpoznać. Skuteczny sposób na zmylenie jej, przymocowanie, zmuszenie do tego, żeby pozostała, jest igrać z nią wzywać, rozważać ją, pozwalac jej sie wymknąć, przywołąć ją ponownie, i znów dac jej umknąć, by się z nią jeszcze spotkać na koniec, oddająć się w zupełności jej porywom(...)
13:10, tatyana_simone , Vsja Maja Lubov
Link Dodaj komentarz »
XXX
(...)My, aktorki, tancerki, statystki, szpalery Opery, Francuzów i Włochów itd., zaniechawszy pieprzenia się na zwykłe sposoby, aby ustrzec się przed konsekwencjami, jakie z tego wynikają i przysięgłszy nie używac więcej fiutów i jaj, aby nie brzydzic się widokiem naszych powiekszonych brzuchów oraz coraz obfitszych talii, co nas wkurzało, doszłyśmy do porozumienia. Bedziemy mianowicie pieprzyc się i lizać nawzajem, aby zerwac róże rozkoszy , nie narażając się na ukłucia ich kolców (...)


Pytanie za 100 punktów!!!

Kto to napisał???
12:36, tatyana_simone , culture
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 października 2006
food not bombs
Do prostego człowieka

Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony Króle z pannami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"

akurat

piątek, 27 października 2006
Ka:*
Smoking your cigarettes, talking over coffee
You philosophies on art, Baroque moved you,
You loved Mozart and you'd speak of your loved ones
As I clumsily strummed my guitar
You'd teach me of honest things


dni sie ciągną przebrzydle...
noce się dłużą...
zajęcia mnie nudzą
no, ale cóz...
w sobotę jade do elblążkowa na kilka dni i mam nadzieję nastrój mi wróci :D
A 3 XI stolyca moi drodzy ...
15:06, tatyana_simone , Vsja Maja Lubov
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 października 2006
sa rozstania i ...powroty
a juz wszystko zaczelo mi sie powolutku ukladac...
nie...nie..nie...
01:58, tatyana_simone , safo
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 października 2006
sprzątanie śmieci ...
wczorajsza akcja o kryptonimie :
‘Zabieramy tomczaka do domu. Politycy bliżej wyborców’ nie powiodła się. wszędobylskie szpiony pisu postanowiły zawiadomić milicje.

ale ja sie nie poddam...

akcja biedzie kontynuowana

bez odbioru...
16:09, tatyana_simone , moh'air
Link Dodaj komentarz »
sobota, 21 października 2006
Viva la Revolution Siostry!!!
APEL

Przyszedł czas, by po raz kolejny upomnieć się o kobiety żyjące w Polsce. Politycy chcą nam odebrać resztki naszych i tak już bardzo ograniczonych praw. Liga Polskich Rodzin złożyła propozycję zmian w Konstytucji RP, zmierzającą w kierunku ochrony życia ludzkiego od momentu poczęcia. Oznacza to, że aborcja stanie się nielegalna w niemal każdej, nawet najbardziej dramatycznej, sytuacji.

Obecnie obowiązuje ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z 1993 roku znowelizowana w roku 1997, która dopuszcza przerwanie ciąży tylko w trzech sytuacjach: kiedy życie lub zdrowie kobiety jest zagrożone, kiedy mamy do czynienia z wadą genetyczną lub ciężką nieuleczalną chorobą płodu lub gdy ciąża jest wynikiem przestępstwa (np. gwałt, kazirodztwo). Jednak ogólne nastawienie wynikające z zakazu aborcji prowadzi do tego, że faktycznie nie wykonuje się nawet zabiegów legalnych. Wiele kobiet z tego powodu straciło zdrowie, niektóre hipokryzję lekarzy i polityków przypłaciły życiem.

Projekt LPR może doprowadzić również do tego, że obecną ustawę zaczniemy traktować jako kompromis. Na to nie ma zgody. Zakaz aborcji stanowi pogwałcenie prawa kobiety do świadomego macierzyństwa, jest niezgodny z prawami człowieka i europejskimi standardami. Jest też w istocie nieskuteczny. Oficjalne dane wskazują na około 150 aborcji rocznie (sic!), podczas gdy ośrodki niezależne podają, że liczba nielegalnych aborcji w Polsce sięga od 80 tys. do 200 tys. Zakaz najbardziej uderza w niezamożną większość, której nie stać na wykonanie zabiegu w podziemiu.

W wyniku odmowy wykonania zabiegów legalnej aborcji oraz odmowy przeprowadzenia genetycznych badań prenatalnych kobiety w Polsce doznają uszczerbku na zdrowiu i życiu. Kolejne sprawy przeciwko Polsce trafiają do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Pierwsze przypadki śmiertelne wśród kobiet, którym odmówiono leczenia i opieki z powodu ich ciąży kładą się cieniem na historii praw kobiet w Polsce.

Jednocześnie większość obywatelek i obywateli polskich akceptuje przerwanie ciąży nie tylko z powodów zagrożenia zdrowia lub życia kobiety lub płodu i przypadku ciąży, która jest skutkiem przestępstwa, ale także z powodów społecznych. Nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ politycy w Polsce razem z niektórymi lekarzami przejęli kontrolę nad życiem i zdrowiem kobiet odmawiając im prawa do decydowania o sobie.

W tej sytuacji podziemie aborcyjne w Polsce jest bardzo rozwinięte. Aborcja jest dostępna za 2000 – 3000 złotych w prywatnych gabinetach, często przeprowadzana przez lekarza, który wykonania tego zabiegu odmówił w szpitalu. Dostępna jest również na czarnym rynku tabletka RU-486. Zdrowie, godność i wolność w Polsce kosztują 3 tysiące. Niewiele kobiet na to stać.
Coraz liczniejsze przypadki porzucania niemowląt są oczywistym skutkiem ustawy zmuszającej do rodzenia kobiety, które z powodu osobistej i / lub ekonomicznej sytuacji nie mogą zdecydować się na posiadanie dziecka.

Problem bardzo złej sytuacji Polek, które nie mogą korzystać z legalnej aborcji, poruszył Komitet Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych w obserwacjach i rekomendacjach dla Polski w Październiku 2004 roku oraz w raporcie Unii Europejskiej na temat praw człowieka w UE przygotowanego przez Network Experts w 2004 i 2005 roku.

W obecnej – już wystarczająco drastycznej – sytuacji mamy do czynienia z kolejną propozycją zaostrzenia prawa dotyczącego aborcji, propozycją ostatecznego, konstytucyjnego zniewolenia kobiet, w imię politycznych przedwyborczych rozgrywek.

Jako kobiety, jako ludzie, jako obywatelki i obywatele nie możemy się na to zgodzić.
Apelujemy do wszystkich, dla których istotne są prawa kobiet, o pomoc i wsparcie naszych działań na rzecz niedopuszczenia do nowelizacji Konstytucji RP w kierunku ochrony życia poczętego.

Apelujemy też o wsparcie inicjatyw w kierunku liberalizacji prawa do przerywania ciąży.
Naszym obowiązkiem jest upominanie się o zdrowie i życie kobiet.

Na znak protestu zdecydowaliśmy się zorganizować szereg akcji włącznie z wielkim marszem pod hasłem
DOSYĆ PIEKŁA KOBIET. ŻĄDAMY LEGALNEJ ABORCJI!

3. listopada 2006 roku odbędzie się Trybunał Za Prawem Wyboru, na którym będą odczytane historie kobiet – ofiar restrykcyjnego prawa aborcyjnego w Polsce. Przedstawimy również propozycje rozwiązań prawnych, które mają zapewnić kobietom prawo do świadomego rodzicielstwa. 4. listopada 2006 roku odbędzie się ogólnopolska demonstracja przeciwko zmianom w Konstytucji. Początek demonstracji na placu Defilad o godzinie 12:00 w Warszawie.

Liczymy na wsparcie i pomoc. Prosimy o solidarnościowe pikiety i marsze oraz zawiadomienie o nich polskich mediów. Prosimy o listy protestu do prezydenta i premiera Polski. Prosimy o listy poparcia naszej akcji, które odczytamy na demonstracji. Potrzebujemy Waszego wsparcia.

Organizatorzy protestu:
Komitet Pomocy i Ochrony Represjonowanych Pracowników
Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
Porozumienie Kobiet 8 Marca

Kontakt: pro-choice@lists.syndykalista.org
magostr@o2.pl

Zaprotestujmy przeciwko próbie kolejnego zamachu
na zdrowie, życie i prawa kobiet żyjących w Polsce!
Dość hipokryzji! Żądamy praw!

Do wiadomości:
Dziennik, Gazeta Wyborcza, Polityka, Polska Agencja Prasowa, Przekrój, Rzeczpospolita, Trybuna, Trybuna Robotnicza.
Prezydent RP, Kancelaria Prezydenta RP, Premier RP.


----------------------------------------------------------------------------------


Nie będę ukrywała, że się wybieram. Jeśli ktos/ia chętna aby pojechać do stolycy z Pyrlandii tudzież Elbląga a nie chce sie sam/a szlajać to ja chętnie (jako bardziej doświadczona;) przygarnę...


_tati_ (Porozumienie Kobiet 8 Marca)
12:05, tatyana_simone , sisterhood
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 października 2006
zemfira,marry me???
Doszłam dziś do wniosku ze ja nie jestem wcale lepsza od pewnej nastoletniej psychopatki ‘molestującej’ naszą CZOŁOWĄ POLSKĄ FEMINISTKĘ. Moja zemfiromania zaczęła mnie autentycznie przerażać!!!! Wcale nie jestem taka pewna czy gdyby nasza szanowna Narodnaya Lesbionka Rossiji nie mieszkała w takiej np. Warszawie to czy ja nie próbowałabym jej odszukać. Nie wiem czy nie zamęczałabym jej telefonami, nie śledziła itepe. Może nawet przedziurawiłabym Renacie Litvinovej opony w akcie desperacji ;) Któż to wie…

Tak więc całe szczęście, że Zemfira mieszka w Moskwie…

teraz w ramach terapii pioseneczka Zemy: TU

16:19, tatyana_simone , żyzn'
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 października 2006
CENZURA
W związku z listem wystowanym przez prawica.net, w którym jego inicjatorzy zwracają się do KRRiTV z apelem o "zajęcie się sprawą" programu Lepiej późno niż wcale w radiu TOK FM, ponieważ "promuje dewiacyjne i demoralizujące zachowania", zwracamy się do Was z serdeczną prośbą o wysłanie listu popierajacego naszą audycję pod te same adresy meilowe, jakie zostały podane na stronach prawica.net. "Lepiej późno niż wcale" to cotygodniowa audycja w radiu TOK FM , w której poruszamy problemy istotne dla środowiska les/gej/fem i omawiamy ważne wydarzenia, imprezy, akcje, promujemy tolerancję i równouprawnienie. Audycję można słuchać w każdą niedzielę o północy.

Serdecznie dziękujemy, prowadzący audycję:
Joanna Piotrowska
Krystian Legierski

Serdecznie dziekujemy,
Joanna Piotrowska
Krystian Legierski


1. SKOPIUJ, PODPISZ I WYŚLIJ PONIŻSZY TEKST NA E-MAIL: radio@tokfm.com.pl
2. MOŻESZ GO TEŻ WYDRUKOWAĆ I PODPISANY WYSŁAĆ FAXEM LUB POCZTĄ
3. PRZEŚLIJ TĘ WIADOMOŚĆ ZNAJOMYM

Pani Ewa Wanat
Redaktor Naczelna Radia TOK FM
ul. Czerska 14
00-732 Warszawa
tel. 022 55 55 100
fax 012 55 55 101


Szanowna Pani,
Popieram Pani decyzję o promowaniu tolerancji na antenie Radia TOK FM w ramach audycji "Lepiej późno niż wcale..."
Uważam, że propagowanie tolerancji w naszym kraju jest obecnie niezwykle ważne, gdy niepokojąco często spotykamy się w naszym kraju z przejawami nietolerancji i homofobii. Uważam, że audycja ta przyczynia się do lepszego zrozumienia środowisk osób homoseksualnych, rozwiewa wątpliwości i obala stereotypy związane z tym środowiskiem, a także i uwrażliwia nasze społeczeństwo na kwestie równouprawnienia płci.
W związku z tym zwracam się do Pani z apelem o nie zaprzestawanie emisji wspomnianego programu, promującego tak równościowe i tolerancyjne poglądy.
Z poważaniem


przykładowy list do REM i KRRITV

Szanowni Państwo,
W związku z promowaniem na antenie Radia TOK FM tolerancji i równouprawnienia homoseksualizmu w ramach audycji "Lepiej późno niż wcale..." stanowczo popieram ten program.
Uważam, że propagowanie tolerancji w naszym kraju jest obecnie niezwykle ważne, gdy niepokojąco często spotykamy się w naszym kraju z przejawami nietolerancji i homofobii. Uważam, że audycja ta przyczynia się do lepszego zrozumienia środowisk osób homoseksualnych, rozwiewa wątpliwości i obala stereotypy związane z tym środowiskiem, a także i uwrażliwia nasze społeczeństwo na kwestie równouprawnienia płci.
W związku z tym zwracam się do Państwa z apelem o poparcie emisji wspomnianego programu, promującego tak równościowe i tolerancyjne poglądy. Mam nadzieję, że tym samym działania REM / KRRiTV przyczynią się do szerzenia tolerancji i równouprawnienia w naszym kraju.
Z poważaniem,


Rada Etyki Medów
Anna Pietraszek
parvane@hot.pl

Magdalena Bajer - przewodnicząca REM
mbajer@go2.pl

Ryszard Piekarowicz
ryszard.piekarowicz@wp.pl

Michał Bogusławski
michal.boguslawski@ant.pl

Helena Kowalik
kowalikh@op.pl

Maciej Iłowiecki - wiceprzewodniczący
maciej-ilowiecki@O2.pl

Tadeusz Boniecki - wiceprzewodniczący
Tadeusz.Fredro@polskieradio.pl

SKŁAD KRRiT
Elżbieta Kruk - przewodnicząca KRRITV
przewodniczaca@krrit.gov.pl

Tomasz Borysiuk
borysiuk@krrit.gov.pl

Wojciech Dziomdziora
dziomdziora@krrit.gov.pl

Lech Stanisław Haydukiewicz
haydukiewicz@krrit.gov.pl

Witold Kołodziejski
kolodziejski@krrit.gov.pl

Dyrektor Biura KRRiT
Wojciech Nowicki
tel: (022) 597 3010, fax: (022) 597 3186
e-mail: nowicki@krrit.gov.pl

Departament Prezydialny KRRiT
Anna Szydłowska-Żurawska - dyrektor
tel: (022) 597 3035, fax : 597 3180
e-mail: szydlowska@krrit.gov.pl

Wydział Skarg i Wniosków - tel: (022) 597 3049

Sekretariat Przewodniczącej KRRiT: 00-763 Warszawa, Al. Sobieskiego 101; tel. 597 3053, fax 597 3054

01-015 Warszawa,
Skwer Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski 9;
tel. 597 3053, fax 597 3054


info z www.feminoteka.pl
 
1 , 2