piątek, 15 września 2006
Co jest z Inną ???
NEPOSHLOE VIDEO: Zemfira & Inna Churikova

mnie i lejdi.alme nurtuje pytanie :Co jest z Inną ???
nikt nam nie powie, że ona wyglada i zachowuje sie normalnie!!!
Jakies pomysły???i uwaga:

tak...
TO TEŻ JEST CHURIKOVA!!!
01:14, tatyana_simone , culture
Link Komentarze (1) »
czwartek, 14 września 2006
DRAG KING. Kobieca prowokacja w męskich ciuchach
Na co dzień spełniają się jako specjalistki od reklamy i marketingu. Nocą zamieniają się w twardych raperów, drapieżnych macha, romantyków. W męskim przebraniu odreagowują stresy i po prostu świetnie się bawią!

więcej : TU


Widziałam występ dziewczyn w Pyrlandii podczas Queerowania Feminizmu...
mnie takie rzeczy nie jarają...
ale widownia bawiła się świetnie...
22:11, tatyana_simone , culture
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 września 2006
z Poznania...
Parlamentarzyści PiS: poseł Jacek Tomczak i senator Przemysław Alexandrowicz oświadczyli, że nie porównywali homoseksualizmu do pedofilii, zoofilii i nekrofilii. Politycy wypełnili w ten sposób ugodę zawartą w ubiegłym tygodniu z działaczkami środowisk homoseksualnych.

Na specjalnie zwołanej w Poznaniu konferencji prasowej parlamentarzyści PiS odczytali oświadczenie: "Przemysław Alexandrowicz i Jacek Tomczak oświadczają, iż nie porównywali ani nie mieli zamiaru porównywać homoseksualizmu do pedofilii, zoofilii i nekrofilii. Wyrażają ubolewanie wobec tego, że sformułowania zawarte w relacjach z konferencji prasowej w listopadzie 2004r. mogły sugerować, iż dokonano takiego porównania".

Podczas konferencji politycy PiS powiedzieli też, że rozróżniają pojęcia homoseksualizmu, pedofilii, zoofilii i nekrofilii ale jednocześnie podtrzymali swój sprzeciw wobec organizowaniu Marszu Równości w Poznaniu. Uważamy że seksualność jest sferą intymną, a scena publiczna nie jest miejscem na jej manifestowanie - powiedział Alexandrowicz.

Natomiast Tomczak zapowiedział, że gdyby był prezydentem Poznania to nie zgodziłby się na parady homoseksualistów. Nadal reprezentujemy "krytyczne podejście do prawno-publicznych postulatów środowisk homoseksualnych" - dodał Alexandrowicz.
17:15, tatyana_simone , moh'air
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 11 września 2006
szczuki walki :(
no i stało sie...
filmik z kazią miał premiere w tv :(
i to u szymona majewskiego :( qrvvvvva...
mam nadzieję, że nie będzie drugiej buczekgate!!!! linka z filmem celowo nie wklejam... nie będę robiła kretynom z portalu XXX dodatkowej reklamy

ludzie jeżeli kazia was tak interesuje może warto byłoby obejrzec 'Wydanie II poprawione', albo przeczytać jakiś jej text...książke może... 'Milczenie owieczek'... albo poczekac jeszcze kilka dni i zobaczyć ją w 'Dwururce' :D

miłej nocy ;D
a ja czekam na powtórkę 'Wydania ...'
2 powtórkę...albo i trzecią...
23:23, tatyana_simone , żyzn'
Link Dodaj komentarz »
staczam się...
Ludzie moi kofffani jestem cała poobijana.
Milion dla tego/tej któr(y)a mi powie co mi sie stało w piątek!!!!
Mam siniaka giganta na ramieniu ...i masę innych drobnych... wszędzie!!!!
Biłam się z kims ????
Och... Romantico na razie sie na ciebie pogniewałam...
Żywiec Porter und Cola rulezzzz...
A tak poza tym schlebiam swoim niskim gustom i słucham Wet Fingers: "Hi-Fi Superstar"
A wczoraj TO nawet oglądałam 'Taniec z gwiazdami'...ale co mnie głowa później bolała...
to takie męczące ...
jak ludzie mogą się tym excytować???
ja nie rozuuuumiem...
może ja głupia jestem i prosta dziołcha z pipidówy, ale To jest takieeee nuuuudne...
luuuuudzieeeee...
22 jadę do Pyrlandii ;p
14:50, tatyana_simone , żyzn'
Link Komentarze (1) »
Tsoi & Kino


Группа крови

Теплое место, но улицы ждут
Отпечатков наших ног.
Звездная пыль - на сапогах.
Мягкое кресло, клетчатый плед,
Не нажатый вовремя курок.
Солнечный день - в ослепительных снах.

Группа крови - на рукаве,
Мой порядковый номер - на рукаве,
Пожелай мне удачи в бою, пожелай мне:
Не остаться в этой траве,
Не остаться в этой траве.
Пожелай мне удачи, пожелай мне удачи!

И есть чем платить, но я не хочу
Победы любой ценой.
Я никому не хочу ставить ногу на грудь.
Я хотел бы остаться с тобой,
Просто остаться с тобой,
Но высокая в небе звезда зовет меня в путь.

Группа крови - на рукаве,
Мой порядковый номер - на рукаве,
Пожелай мне удачи в бою, пожелай мне:
Не остаться в этой траве,
Не остаться в этой траве.
Пожелай мне удачи, пожелай мне удачи!


Video : Gruppa Krovi

14:25, tatyana_simone , culture
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 września 2006
Iran: milion pdpisów żądających zniesienia dyskryminacji w prawie
Irańskie aktywistki rozpoczęły kampanię mającą na celu reformę prawa dyskryminującego kobiety. Akcja ta jest kontynuacją protestu, który odbył się 12 czerwca br. w Teheranie.

Irańskie prawo traktuje kobiety jako obywateli drugiej kategorii i legalizuje dyskryminację przeciwko nim. Chociaż prawo powinno promować zmiany społeczne wyprzedzając o krok kulturowe normy, to w Iranie jest ono daleko w tyle nawet za rzeczywistą pozycją i statusem kobiet, które stanowią 60% osób przyjętych na uniwersytety.

Niesprawiedliwe prawa kształtują niezdrowe i nierówne relacje między kobietami a mężczyznami, co skutkuje negatywnymi konsekwencjami dla całego społeczeństwa, a więc także dla mężczyzn.

Irański rząd podpisał szereg konwencji dotyczących ochrony praw człowieka, jest więc zobowiązany do zreformowania prawa zgodnie z międzynarodowymi standardami. Najważniejsze z tych standardów wzywają zaś do wyeliminowania dyskryminacji ze względu na płeć, przynależność etniczną, religię, itd.

Celem kampanii jest zebranie miliona podpisów, aby zmienić prawa dyskryminujące kobiety. Organizatorki chcą m.in. zwiększyć społeczną świadomość na temat kształtowanych przez obecne prawo nierówności i starać się zjednoczyć grupy działające na rzecz równouprawnienia.

Podpisy pod petycją zbierane są poprzez indywidualny kontakt z kobietami, podczas konferencji i wydarzeń, w których uczestniczą kobiety oraz przez internet.

PODPISZ PETYCJĘ

Kontakt do organizatorek: forequality@gmail.com


Źródło: www.we-change.org
środa, 06 września 2006
Stare sztuczki w nowych dekoracjach
Podobnie jak niegdyś Żydzi kojarzeni byli z bogactwem i chciwością, również dziś geje i lesbijki kojarzeni są z „zepsutym Zachodem”, a ich orientacja seksualna traktowana jest jako fanaberie inteligencji czy klasy średniej obce „prostemu ludowi” i zagrażające jego „czystej moralności”. Zupełnie tak, jakby homoseksualistów nie było wśród robotników, mieszkańców wsi czy ubogich emerytów. Taktyka „kozła ofiarnego” jest tu szczególnie widoczna – homoseksualiści jako odpowiedzialni za rozpadanie się tradycyjnego porządku obyczajowego i wspierający międzynarodowe zagrożenie ze strony lewicy, liberałów, a nawet wielkiego kapitału.

więcej... TU

21:23, tatyana_simone , culture
Link Komentarze (5) »
karolinie :*


z okazji urodzin słońce ...
taki kicz kontrolowany ;pp
jutro...eee...to znaczy dziś idziemy zbierać kasztany ;pp
piosenke bym ci jescio zadedykowala z miłościa, ale nie wiem jaką...
może ... ХОЧЕШЬ?

пожалуйста, не умирай,
или мне придется тоже.
ты, конечно, сразу в рай,
а я не думаю, что тоже.

хочешь сладких апельсинов?
хочешь вслух рассказов длинных?
хочешь я взорву все звезды,
что мешают спать?

пожалуйста, только живи,
ты же видишь, я живу тобою,
моей огромной любви
хватит нам двоим с головою.

хочешь в море с парусами?
хочешь музык новых самых?
хочешь я убью соседей,
что мешают спать?
хочешь, солнце вместо лампы?
Хочешь за окошком альпы?
Хочешь, я отдам все песни,
про тебя отдам все песни я?

loweeeee :*
02:05, tatyana_simone , Vsja Maja Lubov
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 września 2006
'Nasza Sprawa' - Happy End
Gorzka ugoda polityków PiS
Jacek Tomczak i Przemysław Alexandrowicz muszą publicznie przeprosić za wypowiedź, w której - jak twierdzą, nieumyślnie - przyrównali homoseksualizm do pedofilii, zoofilii i nekrofilii. To wynik ugody zawartej wczoraj przed poznańskim sądem

Na konferencji prasowej w listopadzie 2004 r. Tomczak i Alexandrowicz, wówczas poznańscy radni, a dziś parlamentarzyści PiS, przedstawili dziennikarzom opinię na temat zgody prezydenta Poznania na Marsz Równości. W oświadczeniu, które rozdali, a następnie odczytali, napisali m.in. "Szczególny niepokój budzi użyty przez organizatorów marszu ogólny zwrot o tzw. orientacji seksualnej. Zwrot ten sugeruje, że chodzić tu może o promowanie takich skłonności, jak pedofilia, zoofilia czy nekrofilia".

Radnych zacytowały media, m.in. "Gazeta". Zareagowały cztery lesbijki z Warszawy i Krakowa - Inga, Agnieszka, Joanna i Sandra (dziewczyny konsekwentnie prosiły o niepodawanie w mediach nazwisk i nie pozwalały się fotografować). Zażądały od Tomczaka i Alexandrowicza przeprosin. W końcu skierowały do Sądu Rejonowego w Poznaniu prywatny akt oskarżenia.

Zanim to zrobiły, ten sam sąd umorzył w maju 2005 r. proces wszczęty na podstawie kilkudziesięciu prywatnych aktów oskarżenia. W uzasadnieniu napisał, że wypowiedzi radnych były działaniem przysługującym im w ramach kompetencji radnych gminy, a wykonywanie takiej funkcji "zakłada potrzebę ujawniania swoich poglądów". Stwierdził też, że "homoseksualizm nie jest już uważany za chorobę, zboczenie czy dewiację, jest jednak pewnym odstępstwem od zwykłego porządku".

Nowe oskarżycielki były świetnie przygotowane - ich pełnomocnikiem został prof. Zbigniew Hołda z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a jako przedstawiciele społeczni na kolejne rozprawy stawiali się działacze Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Prawnej i Stowarzyszenia Lambda.

Proces ruszył 15 maja br. Wcześniej, na posiedzeniu ugodowym, strony ustaliły treść przeprosin, które politycy PiS mieliby zamieścić w mediach: "Przemysław Alexandrowicz i Jacek Tomczak oświadczają, iż nie porównywali ani nie mieli zamiaru porównywać homoseksualizmu do pedofilii, zoofilii i nekrofilii. Wyrażają ubolewanie wobec tego, że sformułowania zawarte w relacjach z konferencji prasowej w listopadzie 2004 r. mogły sugerować, iż dokonano takiego porównania".

Do ugody jednak nie doszło, bo posłowie chcieli odczytać przeprosiny przed dziennikarzami, a oskarżycielki chciały, by zapłacili za ogłoszenia w mediach. Tomczak i Alexandrowicz w odpowiedzi sugerowali, by obie strony zapłaciły za ogłoszenia po połowie.

Podczas następnych rozpraw nic nie wskazywało na to, że dojdzie do porozumienia. W czerwcu jako świadek zeznawał Norbert Napieraj, młody działacz PiS, który w listopadzie 2004 r. współredagował oświadczenie. - Chcieliśmy się dowiedzieć od organizatorów marszu, o prawa jakich orientacji seksualnych chcą walczyć. Tym bardziej że publicznie wiadomo, że wielu działaczy środowisk homoseksualnych jest również zaangażowanych w promowanie innych postaw seksualnych, takich jak choćby pedofilia - wyjaśnił genezę oświadczenia.

Wczoraj, na ostatniej rozprawie przed ogłoszeniem wyroku, strony niespodziewanie doszły do porozumienia. Stanęło na tym, że Tomczak i Alexandrowicz zorganizują w Poznaniu w najbliższy poniedziałek konferencję prasową, na której odczytają przeprosiny. - To musi być taka sama konferencja, jak ta sprzed dwóch lat - stawiały warunek oskarżycielki. Politycy PiS ulegli. Po podpisaniu ugody sędzia umorzyła postępowanie.

Po wyjściu z sali rozpraw Tomczak i Alexandrowicz próbowali robić dobrą minę do złej gry. - Cieszymy się z ugody, szkoda, że doszło do niej tak późno - komentowali bez przekonania. Nie wiadomo, jaki wpływ na ich decyzję miał fakt, że Tomczak lada dzień zostanie oficjalnie ogłoszony kandydatem PiS na prezydenta Poznania. Gdyby został skazany, jego wizerunek ległby w gruzach, a szanse na wygraną mocno by zmalały.

Prof. Zbigniew Hołda nie ukrywał za to zadowolenia. - Ta ugoda to nasze wielkie zwycięstwo - mówił. - Cieszę się, bo to jedna z najważniejszych spraw, w których przyszło mi brać udział. Od teraz każdy, nie tylko polityk, zanim publicznie zniesławi homoseksualistów, trzy razy się zastanowi.


Michał Kopiński
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10