wtorek, 05 września 2006
wyszperane na youtube...


trafiłam na nich na youtube.com :D
tati tak sobie siedzi i tak sobie szuka różnych pioseneczek fajnych i mniej fajnych...

LINK : slot'odni'


23 do Pyrlandii jadę już ;D
czy się cieszę???
ostatnio nawet pipidówka elbląska zaczęła mi sie podobać
ale to nie kwestia miasta lecz ludzi ;p
kocham was :*
no troszeczkę tęsknie tylko za faken buddistem, lejdi.almą, kolektywem moim i za domeczką...
sentymentalna się zrobiłam na stare lata, oj gdzie ten feministyczny beton? gdzie on...
siedzę sobie przy zielonej herbacie, zajadam ciastka, słucham lhasy de seli i czytam sartre'a ...
Wczoraj pochłonęłam 'Kulturę obrażonych' Izy Filipiak ...dziś skończę 'Rozważania o kwestii żydowskiej'...mam głód kniżkowy maxymalny...
13:51, tatyana_simone , culture
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 września 2006
paulinki party urodzinowe...

paulinka & tati


koza(w moich oczkach) & tati


szymo & wojtek & żurawinka & koza & nataszka & tati


brakuje tylko buliego nataszy bo foto robi ;p

paula uraczyla nas hitami w stylu ...niech żyje wolność... wolność i swoboda... niech żyje zabawa i dziewczyna młoda...
pięknie było...
pauluś lowe...
23:53, tatyana_simone , żyzn'
Link Komentarze (3) »
Podpisz, jeśli popierasz nasz protest przeciwko próbom wprowadzenia całkowitego zakazu przerywania ciąży.
Liga Polskich Rodzin usiłuje doprowadzić do bezwzględnego zakazu przerywania ciąży poprzez wprowadzenie do art. 38 Konstytucji RP poprawki, w myśl której życie człowieka byłoby prawnie chronione od momentu poczęcia. Poparcie dla tej inicjatywy wyraził już lider Samoobrony Andrzej Lepper. Jeśli dojdzie do forsowanej przez LPR zmiany Konstytucji, DO RODZENIA ZOSTANĄ ZMUSZONE KOBIETY, KTÓRE ZASZŁY W CIĄŻĘ W WYNIKU GWAŁTU I TE, U KTÓRYCH STWIERDZONE ZOSTANĄ CIĘŻKIE I NIEODWRACALNE USZKODZENIA PŁODU.Ciąży nie będzie można przerwać nawet wtedy, gdy będzie ona zagrażała życiu lub zdrowiu kobiety. Paradoksalnie więc Konstytucja, która powinna zapewnić każdemu człowiekowi prawną ochronę życia, pozbawi takiej ochrony kobiety w ciąży. Głosowanie nad proponowanš przez LPR poprawkš odbędzie się prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu sejmowej komisji nadzwyczajnej.

Osoby, które chciałyby zaprotestować przeciwko dalszemu ograniczaniu praw kobiet, w tym ich prawa życia, zdrowia, do godności i samostanowienia, mogą podpisać się pod listem otwartym.

TREŚĆ LISTU :


Do:
Prezydent RP
Sejm RP
Senat RP


LIST OTWARTY

Stanowczo protestujemy przeciwko inicjatywie Ligi Polskich Rodzin zmierzającej do całkowitego zakazu przerywania ciąży poprzez wprowadzenie do art. 38 Konstytucji RP poprawki dotyczącej „prawnej ochrony życia od momentu poczęcia”. Głęboko oburza nas inicjatywa godząca we wszystkie kobiety i dziewczęta, które w przyszłości będą mogły zajść w ciążę. Grozę budzi w nas świadomość skutków, jakie dla kobiet w ciąży będzie miała proponowana zmiana Konstytucji. Wprowadzenie zapisu o „ochronie życia od momentu poczęcia” sprawi, że życie kobiet będzie niżej cenione niż życie zapłodnionej komórki jajowej, zarodka i płodu. Do rodzenia zostaną zmuszone kobiety, które padły ofiarą gwałtu i te, które będą miały świadomość, że rozwijający się płód jest ciężko lub śmiertelnie chory. Ciąży nie będzie można przerwać nawet wtedy, gdy będzie ona zagrażała życiu lub zdrowiu kobiety. Paradoksalnie więc art. 38, który ma zapewnić każdemu człowiekowi prawną ochronę życia, po poprawce pozbawi takiej ochrony kobiety w ciąży. Jeśli Konstytucja zostanie zmieniona, to konflikt między prawem do życia zarodka lub płodu a prawem do życia kobiety będzie rozstrzygany na niekorzyść kobiety. To jej życie zostanie poświęcone. Należy pamiętać, że ciąża i poród zawsze niosą ze sobą ryzyko. Właśnie dlatego każda kobieta w Polsce w wieku rozrodczym może stać się ofiarą działań Ligi Polskich Rodzin. Każda będzie musiała żyć ze świadomością, że jeśli zajdzie w ciążę może nie uzyskać niezbędnej pomocy, gdy będzie jej potrzebować. Jeśli ktoś jeszcze ma co do tego wątpliwości, to powinny je rozwiać doświadczenia kobiet związane z funkcjonowaniem obecnie obowiązującego prawa. Już teraz – mimo, że prawo dopuszcza przerywanie ciąży, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie kobiet – nagminnie odmawia się tego tym, które znalazły się w takiej sytuacji.

Wprowadzenie do Konstytucji przepisu o ochronie życia od momentu poczęcia doprowadzi do jeszcze bardziej drastycznego ograniczenia praw człowieka wobec kobiet, w tym ich prawa do życia, do zdrowia, godności i samostanowienia. Strach przed ciążą może skłonić wiele kobiet do rezygnacji z macierzyństwa. Będą bowiem miały świadomość, iż w razie komplikacji zagrażających ich życiu lub zdrowiu będą pozbawione elementarnej ochrony. Czy o to chodzi Lidze Polskich Rodzin? Domagając się całkowitego zakazu przerywania ciąży, jego zwolennicy głoszą, że życie ludzkie, jako wartość nadrzędną, należy chronić za wszelką cenę. Jest to jednak twierdzenie pełne hipokryzji i cynizmu. Szafują oni przecież życiem kobiet odmawiając im prawa do jego ochrony, gdy ciąża im zagraża. Nie protestują przeciwko wojnom z góry godząc się na ofiary w ludziach. Co ciekawe, zrezygnowali nawet z głoszonego do niedawna postulatu dotyczącego zapewnienia konstytucyjnej ochrony życia do naturalnej śmierci, bo jego przyjęcie uniemożliwiłoby przywrócenie kary śmierci, czego się domagają.

Oburzający jest sposób, w jaki LPR usiłuje wymusić zmiany prawa dotyczącego dopuszczalności przerywania ciąży. Konstytucja RP została przyjęta przez obywatelki i obywateli w drodze referendum. Art. 38 był jednym z tych przepisów, których treść była wnikliwie analizowana podczas społecznej debaty. Osoby głosujące w referendum miały świadomość tego, że przepis może wywrzeć zasadniczy wpływ na kształt polskiego prawa dotyczącego przerywania ciąży. Nie jest przypadkiem, że art. 38 nie chroni życia od poczęcia. Na taką ochronę nie było społecznego przyzwolenia. Między innymi dlatego niedopuszczalne jest zmienianie jego treści w sposób inny niż w referendum.

Inicjatywa Ligi Rodzin Polskich nie tylko zmierza do pełnego uprzedmiotowienia kobiet i pozbawienia ich praw, z których korzystają mieszkanki prawie wszystkich państw Unii Europejskiej, ale jest również realizowana w sposób sprzeczny z wszelkimi normami obowiązującymi w demokratycznych państwach prawa.

Apelujemy do władz Polski, do Prezydenta RP, do Sejmu i Senatu, o odrzucenie wszelkich projektów zmierzających do pozbawienia kobiet ich podstawowych praw człowieka, w tym prawa do życia, do zdrowia, godności i samostanowienia.


LINK : PODPISZ LIST OTWARTY
НЕ ПОШЛОЕщербатая луна, и мы не в одной постели.
светла - потому несмела. я разбегусь и с окна,
я верю - не будет больно, я помню, как это
делать.

мои тебе поздравления, от крошки, от гения
мое в тебе сердце юное, щербатое, лунное
оно в тебе

орбиты вдоль полос. напрасно гудели вены,
я выбрала самый белый. в твоих глазах вопрос,
тебя бы вот в эти стены. придумай, что надо
сделать

мои тебе поздравления, от крошки, от гения
мое в тебе сердце юное, щербатое лунное
оно в тебе мое прошлое. не пошлое

в трубки губки говорят. сказки, ласки…
да все подряд

мои тебе настроения, от крошки, от гения
мое в тебе сердце юное, щербатое, лунное
оно в тебе мое прошлое. не пошлое


LINK : Video
01:09, tatyana_simone , Vsja Maja Lubov
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 września 2006
..::Kultura obrażonych::..
[...]W epoce renesansu ustalono, że diabeł macza palce w dzieciobójstwie, śledztwo składało się więc z tortur. Wyrok jak spektakl- z kulminacyjnym momentem wbicia kołka w pierś 'czarownicy' lub znanym tez w Polsce topieniem w worku- był wykonywany publicznie dla przestrogi. Ścięcie mieczem wprowadzono w 1740 roku jako humanizację kary[...]

[...]Polska widownia ma Fausta na żywo w wieczornych wiadomosciach: noworodki w plastykowych torbach leżą na śmietniku, płyną Wisłą, wykopuje je się w ogródku. Ciekawe, czego te dzieci są owocem- miłości, niewiedzy, nudy, uległości czy przyzwyczajenia? Tej metody antykoncepcyjnej nie wynalezli naukowcy ani feministki. Stosują ją dobre kobiety- posłuszne, biedne, skromne prowincjuszki. Zawsze katoliczki. Czasem widocznie w którąs z nich wstepuje diabeł[...]


Zielona herbata, Zemfira w tle a ja siedzę i pochłaniam książki z magicznego kartonu lejdi.almy :d
15:54, tatyana_simone , culture
Link Dodaj komentarz »
!!! Ogłoszenia duszpasterskie !!!
Nowe odcinki 'Wydania II poprawionego'!!!!
Sobota 19.10 TVN24
Niedziela 18.40 TVN24
Znajomych uprasza się o nie dzwonienie i nie przychodzenie podczas programu!!!
Chyba, że znajomi będą zachowywać się... z należytym szacunkiem dla literatury i prowadzącej...prowadzących....


Gościnia dzisiejszego programu będzie Kasia Bratkowska vel Brachu także celebracja programu zwiększa się dwukrotnie.

VIVA LA MANIFA!!!
VIVA LA REVOLUTION!!!
15:13, tatyana_simone , Vsja Maja Lubov
Link Dodaj komentarz »
piątek, 01 września 2006
??? KamingAut ???
Podczas wizyty w Brukseli, premier Kaczyński postanowił przekonać zagranicznych dziennikarzy, że problem homofobii w Polsce jest wymyslem organizacji gejowskich. Jarosław Kaczyński chwalił się gejowskimi czasopismami, klubami oraz literaturą. Pewnie czytał Żurawieckiego bo Michaśka Literatka to juz za wysokie progi jak na jego krótkie kacze nózki ...
Premier : "Ludzie o tego rodzaju opcji zajmują bardzo wysokie stanowiska w życiu publicznym. I żeby było jasne, to są również ludzie z prawej strony".
O kogo chodziło Jarkowi? Czy to był coming out;)
A może by tak nazwiska jakies...tak ze 3 przynajmniej ;)
Naród chce igrzysk... chce sensacji!!!
00:02, tatyana_simone , moh'air
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 sierpnia 2006
QueerFamily serial LGBT
Czy pierwszy polski branżowy serial zaatakuje?

Od niedawna na stronach LGBT pojawia się informacja o castingach do pierwszego polskiego "queerowego" serialu. Pod adresem www.queerfamily.pl dostępna jest tuż także witryna internetowa nowego projektu. Wszyscy pamiętamy wpadkę Polsatu, który w ostatniej chwili wycofał się z emisji gejowskiego reality-show "Gej Armia". Czy w Polsce faktycznie znajdzie się ktoś, kto sfinansuje produkcję "branżowego" serialu? A nawet, jeśli uda się go wyprodukować, to kto zdecyduje się na emisję? Nic dziwnego, że informacje o castingach spotykają się z niedowierzaniem. Z drugiej strony eksperci od marketingu doskonale wiedzą, że geje i lesbijki to świetna grupa docelowa. Grupa, która zapewne także ogląda telewizję. Jak do niej dotrzeć? Najlepiej przez niszowe produkcje, które już z racji podejmowanej tematyki spotkają się z ogromnym zainteresowaniem ze strony grupy docelowej.

Realizacji projektu podjęła się grupa "Anka Zet Studio", która jest wydawcą książki p. t. "Coming Out" oraz producentem dokumentacji "Marsz Równości idzie dalej". Założycielka wydawnictwa Ania Zawadzka jest osobą bardzo aktywną w środowisku LGBT. Tych, którzy ją znają, nie trzeba przekonywać, że jest to osoba posiadająca niesamowitą energię oraz siłę przebicia. Z informacji, które otrzymaliśmy od producentów wynika, że obecnie prowadzone są rozmowy z niezależnym koproducentem. Odbyły się już także wstępne spotkania z przedstawicielami polskich oraz zagranicznych stacji telewizyjnych. Pytanie o nazwy zainteresowanych stacji pozostaje bez odpowiedzi. Autorzy projektu nie chcą zapeszać. O szczegółach poinformują, gdy zostaną podpisane odpowiednie umowy. Póki co, grupa "Anka Zet Studio" chce się skoncentrować na produkcji "pilota".

Czym właściwie ma być "Queer Family"? "To serial, którego bohaterami jest grupa przyjaciół mieszkająca w jednej kamienicy. Zamieszkują ją geje, lesbijki, osoby bi i transseksualne a także ich przyjaciele. "Queer Family" to rodzina, do której należą wszyscy odstający od heteronormatywnego modelu naszego społeczeństwa. Serial ma opowiadać o ich wspólnych perypetiach, miłościach, problemach z coming outem, relacjach z rodzicami, funkcjonowaniu w swej małej społeczności. Będą to historie inspirowane autentycznymi wydarzeniami dnia codziennego, w których nie zabraknie elementów kultury queerowej." - informują autorzy projektu.

Jeśli doczekamy się emisji "Queer Family", to projekt "Anka Zet Studio" jest praktycznie skazany na sukces. Droga do tego sukcesu jest jednak bardzo długa. Obecnie trwają przygotowania do produkcji "pilota". Producenci nadal poszukują aktorów. To na pewno wielka szansa dla wszystkich, którzy chcieliby się pokazać po drugiej stronie ekranu.

Castingi organizowane są w soboty, w "Klubie Galeria" (budynek Hali Mirowskiej). Nastnępy odbędzie się 2 września 2006 o godzinie 16.00. Zainteresowani proszeni są o kontakt z producentami:
Telefon: 505 585 378
E-Mail: casting@queerfamily.pl

..::InnaStrona::..
tati & ziemi
Wyzwala mnie od dziwek i innych takich za to, że nie umieściłam jej fotki :P z naszej pięknej sesyjki ...
małpa jedna...
ale kochana jednak jest...
siedzi to w Italii, we Florencji pieknej, gdzie Dawid ją kusi swym ciałem atletycznym...
udaje, że się uczy ciężko ...
wyrywa facetów i zakochuje sie nałogowo...
achhh...justyś justyś nic sie nie zmieniłaś :)
a teraz juz wyjeżdża...
tati będzie tęskniła ...


tati & ziemi w moim ukfffieconym pokoju :P lejdi.alma śmieje się, że ten pokój jest takkki feministyczny ...

dobre Chianti ;) ale ja i tak jestem wierna naszemu Romantico kolektywnemu, które odkryłyśmy podczas 'skrobanek' z dziołchami na Starej Żebrze :)...
14:54, tatyana_simone , żyzn'
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 sierpnia 2006
Ludi Invalidy...

Чужого не бери
Свое не отдавай
Зажмурься и умри
Люби и умирай

Скажи и поклянись
Скажи, что ерунда
Умри и притворись
Что любишь навсегда
Вечер без любви
Утро без обиды
ЛЮДИ ИНВАЛИДЫ
ЛЮДИ ИНВАЛИДЫ

Вечер без любви
Утро без обиды
ЛЮДИ ИНВАЛИДЫ
ЛЮДИ ИНВАЛИДЫ
Потерянных не ждут
Печальных не хотят
Такие не живут
Их топят как котят

Зажмурься и умри
Скажи, что ерунда
Зажмурься и соври
Что любишь навсегда
Вечер без любви
Утро без обиды
ЛЮДИ ИНВАЛИДЫ
ЛЮДИ ИНВАЛИДЫ

Вечер без любви
Утро без обиды
ЛЮДИ ИНВАЛИДЫ
ЛЮДИ ИНВАЛИДЫ


LINK z dedykacja dla lejdi.almy :* : Ludi Invalidy video

uwielbiam ...szczególnie z teledyskiem :)
szkoda, że nigdzie w pl tv tego nie puszczają...
16:50, tatyana_simone , culture
Link Dodaj komentarz »
1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10