sobota, 21 października 2006
Viva la Revolution Siostry!!!
APEL

Przyszedł czas, by po raz kolejny upomnieć się o kobiety żyjące w Polsce. Politycy chcą nam odebrać resztki naszych i tak już bardzo ograniczonych praw. Liga Polskich Rodzin złożyła propozycję zmian w Konstytucji RP, zmierzającą w kierunku ochrony życia ludzkiego od momentu poczęcia. Oznacza to, że aborcja stanie się nielegalna w niemal każdej, nawet najbardziej dramatycznej, sytuacji.

Obecnie obowiązuje ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z 1993 roku znowelizowana w roku 1997, która dopuszcza przerwanie ciąży tylko w trzech sytuacjach: kiedy życie lub zdrowie kobiety jest zagrożone, kiedy mamy do czynienia z wadą genetyczną lub ciężką nieuleczalną chorobą płodu lub gdy ciąża jest wynikiem przestępstwa (np. gwałt, kazirodztwo). Jednak ogólne nastawienie wynikające z zakazu aborcji prowadzi do tego, że faktycznie nie wykonuje się nawet zabiegów legalnych. Wiele kobiet z tego powodu straciło zdrowie, niektóre hipokryzję lekarzy i polityków przypłaciły życiem.

Projekt LPR może doprowadzić również do tego, że obecną ustawę zaczniemy traktować jako kompromis. Na to nie ma zgody. Zakaz aborcji stanowi pogwałcenie prawa kobiety do świadomego macierzyństwa, jest niezgodny z prawami człowieka i europejskimi standardami. Jest też w istocie nieskuteczny. Oficjalne dane wskazują na około 150 aborcji rocznie (sic!), podczas gdy ośrodki niezależne podają, że liczba nielegalnych aborcji w Polsce sięga od 80 tys. do 200 tys. Zakaz najbardziej uderza w niezamożną większość, której nie stać na wykonanie zabiegu w podziemiu.

W wyniku odmowy wykonania zabiegów legalnej aborcji oraz odmowy przeprowadzenia genetycznych badań prenatalnych kobiety w Polsce doznają uszczerbku na zdrowiu i życiu. Kolejne sprawy przeciwko Polsce trafiają do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Pierwsze przypadki śmiertelne wśród kobiet, którym odmówiono leczenia i opieki z powodu ich ciąży kładą się cieniem na historii praw kobiet w Polsce.

Jednocześnie większość obywatelek i obywateli polskich akceptuje przerwanie ciąży nie tylko z powodów zagrożenia zdrowia lub życia kobiety lub płodu i przypadku ciąży, która jest skutkiem przestępstwa, ale także z powodów społecznych. Nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ politycy w Polsce razem z niektórymi lekarzami przejęli kontrolę nad życiem i zdrowiem kobiet odmawiając im prawa do decydowania o sobie.

W tej sytuacji podziemie aborcyjne w Polsce jest bardzo rozwinięte. Aborcja jest dostępna za 2000 – 3000 złotych w prywatnych gabinetach, często przeprowadzana przez lekarza, który wykonania tego zabiegu odmówił w szpitalu. Dostępna jest również na czarnym rynku tabletka RU-486. Zdrowie, godność i wolność w Polsce kosztują 3 tysiące. Niewiele kobiet na to stać.
Coraz liczniejsze przypadki porzucania niemowląt są oczywistym skutkiem ustawy zmuszającej do rodzenia kobiety, które z powodu osobistej i / lub ekonomicznej sytuacji nie mogą zdecydować się na posiadanie dziecka.

Problem bardzo złej sytuacji Polek, które nie mogą korzystać z legalnej aborcji, poruszył Komitet Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych w obserwacjach i rekomendacjach dla Polski w Październiku 2004 roku oraz w raporcie Unii Europejskiej na temat praw człowieka w UE przygotowanego przez Network Experts w 2004 i 2005 roku.

W obecnej – już wystarczająco drastycznej – sytuacji mamy do czynienia z kolejną propozycją zaostrzenia prawa dotyczącego aborcji, propozycją ostatecznego, konstytucyjnego zniewolenia kobiet, w imię politycznych przedwyborczych rozgrywek.

Jako kobiety, jako ludzie, jako obywatelki i obywatele nie możemy się na to zgodzić.
Apelujemy do wszystkich, dla których istotne są prawa kobiet, o pomoc i wsparcie naszych działań na rzecz niedopuszczenia do nowelizacji Konstytucji RP w kierunku ochrony życia poczętego.

Apelujemy też o wsparcie inicjatyw w kierunku liberalizacji prawa do przerywania ciąży.
Naszym obowiązkiem jest upominanie się o zdrowie i życie kobiet.

Na znak protestu zdecydowaliśmy się zorganizować szereg akcji włącznie z wielkim marszem pod hasłem
DOSYĆ PIEKŁA KOBIET. ŻĄDAMY LEGALNEJ ABORCJI!

3. listopada 2006 roku odbędzie się Trybunał Za Prawem Wyboru, na którym będą odczytane historie kobiet – ofiar restrykcyjnego prawa aborcyjnego w Polsce. Przedstawimy również propozycje rozwiązań prawnych, które mają zapewnić kobietom prawo do świadomego rodzicielstwa. 4. listopada 2006 roku odbędzie się ogólnopolska demonstracja przeciwko zmianom w Konstytucji. Początek demonstracji na placu Defilad o godzinie 12:00 w Warszawie.

Liczymy na wsparcie i pomoc. Prosimy o solidarnościowe pikiety i marsze oraz zawiadomienie o nich polskich mediów. Prosimy o listy protestu do prezydenta i premiera Polski. Prosimy o listy poparcia naszej akcji, które odczytamy na demonstracji. Potrzebujemy Waszego wsparcia.

Organizatorzy protestu:
Komitet Pomocy i Ochrony Represjonowanych Pracowników
Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
Porozumienie Kobiet 8 Marca

Kontakt: pro-choice@lists.syndykalista.org
magostr@o2.pl

Zaprotestujmy przeciwko próbie kolejnego zamachu
na zdrowie, życie i prawa kobiet żyjących w Polsce!
Dość hipokryzji! Żądamy praw!

Do wiadomości:
Dziennik, Gazeta Wyborcza, Polityka, Polska Agencja Prasowa, Przekrój, Rzeczpospolita, Trybuna, Trybuna Robotnicza.
Prezydent RP, Kancelaria Prezydenta RP, Premier RP.


----------------------------------------------------------------------------------


Nie będę ukrywała, że się wybieram. Jeśli ktos/ia chętna aby pojechać do stolycy z Pyrlandii tudzież Elbląga a nie chce sie sam/a szlajać to ja chętnie (jako bardziej doświadczona;) przygarnę...


_tati_ (Porozumienie Kobiet 8 Marca)
12:05, tatyana_simone , sisterhood
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 sierpnia 2006
łeba'o6Nasz KOLEKTYW ŻYDO-FEMINO-MASOŃSKI w pełnym składzie!!!!!
>>Tati<<>>Anana Rudana<<>>Daszka<<

PRAWDA, ŻE PIĘKNIE SIE PREZENTUJEMY!!!!!!!!!!
13:49, tatyana_simone , sisterhood
Link Dodaj komentarz »